Menu główne:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem


Idź do treści

Kronika Szkoły - Rok Szkolny 2007 - 2008

Zakończenie roku szkolnego 2007 - 2008 przez klasy VI

Tegoroczna słoneczna aura towarzysząca nam już od kwietnia sprawiła, że wszyscy o wiele wcześniej poczuli w klasach zapach sosny w górach, morskiej wody i podmuchy mazurskiego wiatru. Na koniec roku szkolnego i upragniony, zasłużony wakacyjny wypoczynek musieliśmy jednak czekać do 19 czerwca, kiedy to podczas oficjalnej uroczystości zakończyliśmy edukację w roku szkolnym 2007/2008.

więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2007 - 2008

W tysiącach polskich szkół, a więc i w „Jedynce” zabrzmiał dzisiaj ostatni dzwonek. Od 20 czerwca, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świecić pustkami. Koniec wstawania bladym świtem, wkuwania na kolejny sprawdzian, czytania lektury. Rozpoczęły się wakacje!!!
Radośni uczniowie w galowych strojach, zaproszenie goście i jak zwykle niezawodni w takich momentach rodzice, wypełnili pięknie przygotowaną na tę uroczystość halę sportową.

więcej...

Wycieczka do Warszawy

9 czerwca 2008r. uczniowie klas IIId i IIIe uczestniczyli w wycieczcedo Warszawy, zorganizowanej przez panie: Krystynę Rosochacką i Ewę Kućmierowską-Mirek.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. Przejażdżka kolejką wąskimi uliczkami Starówki okazała się dla nas ogromną frajdą. Słuchając opowieści przewodnika, podziwialiśmy stare kamieniczki, pomniki i inne zabytki Warszawy.

więcej...

Klasy trzecie w Kurowie

30 V 2008r. klasy IIId i IIIe pod opieką wychowawczyń – p. Krystyny Rosochackiej i Ewy Kućmierowskiej-Mirek udały się na wycieczkę do Kurowa – siedziby Narwiańskiego Parku Narodowego.

Na początku spotkaliśmy się z przewodnikiem w zabytkowym dworku, położonym w pięknym parku. Tutaj znajduje się znajduje się muzeum przyrodnicze. Podziwialiśmy okazy roślin i zwierząt, które możemy spotkać w Narwiańskim Parku Narodowym. A było co oglądać!

więcej...

WYCIECZKA NA DZIEŃ DZIECKA

Dnia 30 maja klasy IVB i IVE wraz ze swoimi wychowawcami p. Renatą Jaroszewicz , p. Barbarą Białą oraz p. Rafałem Baczewskim wyjechały na wycieczkę do Kurowa, aby tam uczcić DZIEŃ DZIECKA.
Na miejscu powitał nas pan przewodnik, który zaprosił nas do budynku, gdzie mogliśmy obejrzeć wystawę na temat Narwiańskiego Parku Narodowego. Z jego prelekcji dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o florze i faunie występującej w tymże miejscu.
więcej...

Wycieczka klas IIa i IId do Białegostoku

Dnia 9 kwietnia 2008r. pojechaliśmy na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw udaliśmy się do Teatru Lalek. Tam obejrzeliśmy przedstawienia pt. „Jest królik na Księżycu”. Sztuka była śmieszna i mogliśmy brać w niej udział. Potem pojechaliśmy do Centrum Zabaw dla Dzieci „ Fikoland”. Bawiliśmy się wspaniale! Po osuszeniu i przebraniu mogliśmy udać się w drogę powrotną.
Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, ponieważ wycieczka przebiegła w dobrej i wesołej atmosferze.

GALERIA

Wizyta Przedszkolaków

24 kwietnia i 29 kwietnia 2008 r. gościliśmy dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole. Były to dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2: grupa IV z p. Barbarą Hynek, grupa V z p. Małgorzatą Sołoniewicz, grupa VI z p. Martą Ostrowską i grupa VII z p. Wiesławą Turkowską.
Zwiedzanie szkoły nasi goście rozpoczęli od gabinetu pani dyrektor Małgorzaty Koc i pań wicedyrektor, gdzie gorąco przywitała ich pani wicedyrektor Elżbieta Śladowska oraz...
więcej...

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie. Celem tych obchodów było uświadomienie dzieciom sposobów wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody, jak również zmiany klimatyczne, które w tym roku są hasłem przewodnim Światowego Dnia Ziemi.
więcej...

„BAJE, BAJKI, BAJECZKI”

Jak co roku przyciągnął on wielu uczestników, gdyż temat jest wdzięczny i lubiany przez wszystkich. Recytowane bajki, dzięki lekkiej, żartobliwej, ale też ironicznej i moralizatorskiej formie mają charakter uniwersalny i ponadczasowy. Dlatego też tak chętnie ich słuchamy. 28 uczestników klas I-III wyłonionych podczas eliminacji klasowych zaprezentowało wiersze takich znakomitych poetów, jak: Adam Mickiewicz, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner, Danuta Wawiłow.
więcej...

Dzień Babci i Dziadka

„ Sto lat, sto lat …” takie słowa można było usłyszeć 17 stycznia 2008r. w murach szkoły.
To uczniowie IIb i IIe, pod kierunkiem swoich wychowawców: Ewy Kamińskiej i Małgorzaty Uszyńskiej, przygotowali wspaniałą uroczystość, na którą zaprosili babcie i dziadków. Wiersze, piosenki i tańce przygotowane przez wnuczęta, wycisnęły niejedną łzę wzruszenia. Spotkaniom towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, literackie i matematyczne. Wszyscy bawili się wspaniale.

GALERIA II B
GALERIA II E

Małgorzata Uszyńska i Ewa Kamińska

Finał Projektu „Aktywna Szkoła”

W ramach projektu rozwojowego „Aktywna szkoła” przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, w okresie od 1.06.2007. do 15.01.2008, realizowaliśmy w naszej szkole projekt.„Kreatywna Bajkoszkoła szczęśliwe dzieci wychować zdoła” , którego celem było wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych uczniów...
więcej...

Bal Karnawałowy

10 stycznia , na pięknie udekorowanej hali sportowej, odbył się szkolny bal karnawałowy. Dzieci klas I-III przebrały się w ciekawe i kolorowe stroje różnych postaci z bajek i przybyły na „ Bal u Kopciuszka”. Uczniowie z klas I-VI bawili się na „Dyskotece u Baby Jagi”. Bawiliśmy się wesoło przy dźwiękach wesołej muzyki. Potem odbyły się atrakcyjne konkursy –wybór najpiękniejszego przebrania, tańce w parach.
więcej...

Wspólne Kolędowanie

21 grudnia uczniowie klas I- III zgromadzili się na odświętnie udekorowanej hali sportowej, aby wspólne przeżyć magię świąt Bożego Narodzenia. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej „Arkadia” oraz uczniów z nią sympatyzujących pod kierunkiem siostry Manueli i siostry Miriam. Następnie odbyła się prezentacja kolęd i pastorałek w wykonaniu każdej klasy. Na zakończenie spotkania do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj, który wspólnie ze Śnieżynkami, rozdał dzieciom świąteczne karty z życzeniami i obiecał im spotkanie w wigilijny wieczór. Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do swoich sal i tam podzielili się opłatkiem.
GALERIA

Wigilia Szkolna

Świąteczny nastrój zawitał w środowe (19.12.) popołudnie do naszej szkoły. W cudownej atmosferze oczekiwania, pełnej ciepła i wzajemnej życzliwości na wspólnej wigilii spotkali się pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele i zaproszeni goście-Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Z-ca Burmistrza Ewa Konarzewska, Przewodniczący Rady Miasta Józef Sokolik, Przewodniczący Komisji Oświaty Ryszard Flanc, Przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Szuberski, Radny Miasta Szymon Buczyński, ksiądz Jerzy Kaczyński. W świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej „Arkadia” oraz uczniów z nią sympatyzujących pod kierunkiem siostry Manueli i siostry Miriam. Przepiękną dekorację sali wykonała pani Maria Śmigielska. Następnie wszyscy zebrani zgromadzili się na wieczerzy wigilijnej.
GALERIA

Mikołajki

Jest taki dzień w roku, w którym każdy z radością na twarzy ogląda się wokół, by kogoś ucieszyć, obdarzyć. Jest taki dzień w roku, gdy miłość się w sercach podwaja i światłem jaśnieje wśród zmroku - to dzień Świętego Mikołaja.
Dzieci wierzą w Mikołaja. Marzą o spotkaniu z nim, dlatego też niejednokrotnie postanawiają dopomóc szczęściu i składają zapotrzebowanie u władcy Laponii. Niektóre marzenia się spełniają.
więcej...

Andrzejki

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Impreza była podzielona.
więcej...

Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing”

28 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s sing”, organizowany przez Panią Justynę Jabłońską i Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięło udział 14 grup z klas IV-VI. Uczestnicy śpiewali swoje ulubione piosenki angielskie oraz prezentowali własny układ taneczny. Jury w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Koc, Pani Renata Jaroszewicz, Pani Justyna Jabłońska oceniało wykonanie utworu, układ taneczny oraz oryginalność wykonania.


więcej...

Wizyta Młodzieży z Ukrainy

23 listopada 2007 roku naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Jechali do nas pociągiem aż 36 godzin z samego Charkowa. Mowa o wspaniałej szesnastce mieszkającej w północno-wschodniej części Ukrainy. Wraz z opiekunami przybyli (zgodnie z kierunkami) do północno-wschodniej części Polski w ramach wymiany młodzieży.
Cieszymy się, że zechcieli swój czas poświęcić nam. I choć po rosyjsku nie szło się dogadać, niezawodny okazał się angielski.

więcej...

Kłapouchy i Przyjaciele

Dnia 23.11.2007r. uczniowie klas I-III zgromadzili się na hali sportowej. I nie koniecznie na zajęcia ruchowe, lecz na teatrzyk pt. „Kłapouchy i jego przyjaciele”. Na bajecznie kolorowej scenie pojawiły się różne postacie: gospodyni, gospodarz, osiołek Kłapouchy, pies, kogut, lis, rozbójnicy i staruszki. Przedstawienie opowiadało o osiołku, który wyruszył w świat i poznał wielu przyjaciół. Uczniowie nauczyli się z tej bajki, że należy szanować zwierzęta i dbać o nie.
Wszystkim bardzo podobał się ten teatrzyk.

Roksana Mirek kl. II a

GALERIA

Już w Szkole

29 października był dniem wyjątkowym, do którego długo przygotowywali się nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. O godzinie 1700 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Sala gimnastyczna w jesiennej szacie napełniła się uczniami, licznie przybyłymi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, przewodniczący Rady Miasta Ryszard Flanc, ks. Prałat Edward Zambrzycki, dyrektor Przedszkola nr 1 Elżbieta Grabińska, przewodniczący Rady Rodziców Katarzyna Pacholska i Andrzej Szuberski .
więcej...

Święto Edukacji Narodowej

Rok kalendarzowy ma 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy, ale jeszcze nigdy nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie zmieścić. Nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest stanowczo za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie - że za długi, ponieważ program nauczania nie zawsze mieści im się w głowach. Wszyscy są zgodni co do jednego - muszą się w nim zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z takich dni jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela.

więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

3 września punktualnie o godzinie 8.30 hala sportowa naszej szkoły wypełniła się po brzegi uczniami, z entuzjazmem witającymi rok szkolny 2007/2008. Wśród nich nie zabrakło oczywiście pierwszaków, którzy pod czujnym okiem rodziców po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Pani Dyrektor Małgorzata Koc ciepło powitała wszystkich zgromadzonych, życząc uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym. W dalszej części wszyscy udali się do swoich sal na krótkie spotkanie z wychowawcami. Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez biskupa Stanisława Stefanka, na którą przybyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

E.K.M

GALERIA

Kronika Szkoły - Rok Szkolny 2007 - 2008 | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego