„BAJE, BAJKI, BAJECZKI”

13 marca odbył się szkolny etap Małego Konkursu Recytatorskiego „BAJE, BAJKI, BAJECZKI”.

Jak co roku przyciągnął on wielu uczestników, gdyż temat jest wdzięczny i lubiany przez wszystkich. Recytowane bajki, dzięki lekkiej, żartobliwej, ale też ironicznej i moralizatorskiej formie mają charakter uniwersalny i ponadczasowy. Dlatego też tak chętnie ich słuchamy. 28 uczestników klas I-III wyłonionych podczas eliminacji klasowych zaprezentowało wiersze takich znakomitych poetów, jak: Adam Mickiewicz, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Dorota Gellner, Danuta Wawiłow. Zmaganiom małych recytatorów przyglądali się zaproszeni goście - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pani Małgorzata Sałęga i dyrektor szkoły pani Małgorzata Koc oraz jury w składzie: p. Mariola Woroszył, p. Danuta Sitarska, p. Renata Gniazdowska i p. Agnieszka Faszczewska . Przybyli na konkurs rodzice, rodzeństwo oraz koleżanki i koledzy młodych artystów mocno trzymali kciuki. Mieli oni również możliwość wybrania swojego faworyta, przyznając mu Nagrodę Publiczności. Gospodarzami bajkowej gali recytatorskiej była „królewska para” - Roksana Mirek i Marcin Dylewski. Organizatorem konkursu była pani Ewa Kućmierowska – Mirek. Przepiękną bajkową scenografię zaprojektowała i wykonała pani Mariola Woroszył przy współpracy pań: Agnieszki Faszczewskiej i Renaty Gniazdowskiej.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

• Martyna Wyszyńska (kl. IIa) - I miejsce
  • Zuzanna Szymanowska (kl. IIId) - II miejsce