Wizyta Przedszkolaków

24 kwietnia i 29 kwietnia 2008 r. gościliśmy dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole. Były to dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2: grupa IV z p. Barbarą Hynek, grupa V z p. Małgorzatą Sołoniewicz, grupa VI z p. Martą Ostrowską i grupa VII z p. Wiesławą Turkowską.

Zwiedzanie szkoły nasi goście rozpoczęli od gabinetu pani dyrektor Małgorzaty Koc i pań wicedyrektor, gdzie gorąco przywitała ich pani wicedyrektor Elżbieta Śladowska oraz uczennice z klasy Ve Ewelina Jabłońska i Ewelina Rzymska wraz z opiekunem SU p. Barbarą Białą.

Następnie nasi mili goście , udali się do biblioteki szkolnej, gdzie pani Izabela Wojna i p. Dorota Leoniak– nasze panie bibliotekarki zapoznały ich z pracą w bibliotece, pokazały ciekawe egzemplarze książek, które najbardziej lubią uczniowie naszej szkoły.

Grupy odwiedziły także pracownię informatyczną prowadzoną przez p. Marka Łosiewskiego. Dzieci dowiedziały się, że komputer nie służy tylko do grania ale ma wiele innych pożytecznych funkcji.

Dobra zabawa towarzyszyła naszym gościom w naszej świetlicy. Pod okiem pań Marioli Woroszył, Agnieszki Faszczewskiej i Renaty Gniazdowskiej – wychowawców świetlicy szkolnej maluchy bawiły się zabawkami, korzystały z naszych świetlicowych gier i poznały miejsce , w którym niejedno z nich będzie czekało po lekcjach na rodziców.

Najwięcej emocji dostarczyły jednak maluchom zabawy w sali gimnastycznej i hali sportowej, gdzie dzieci miały okazję sprawdzić swoją celność w strzale do bramki i przekonać się kto lepiej strzela chłopcy czy dziewczęta. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrały dziewczęta.

Na zakończenie spotkania z przedszkolakami udaliśmy się do klasy I A gdzie uczniowie pod opieką pani wychowawczyni Joanny Godlewskiej powitali gości wspaniałym tańcem. Przedszkolaki miały okazję posiedzieć w ławkach, porozmawiać o szkole z pierwszakami a przede wszystkim przekonać się ,że w szkole jest wspaniała atmosfera, sympatycznie panie, które tak samo jak w przedszkolu będą się o nie troszczyć i starsi koledzy ,którzy będą służyć pomocą. Wszyscy zerówkowicze zgodnie stwierdzili, że bez obaw wrócą tu we wrześniu. Będziemy czekali.

Barbara Biała