Zakończenie roku szkolnego 2007 - 2008 przez klasy VI

Tegoroczna słoneczna aura towarzysząca nam już od kwietnia sprawiła, że wszyscy o wiele wcześniej poczuli w klasach zapach sosny w górach, morskiej wody i podmuchy mazurskiego wiatru. Na koniec roku szkolnego i upragniony, zasłużony wakacyjny wypoczynek musieliśmy jednak czekać do 19 czerwca, kiedy to podczas oficjalnej uroczystości zakończyliśmy edukację w roku szkolnym 2007/2008.

Rozdanie świadectw to z jednej strony wydarzenie przyjemne - szczególnie dla tych, którzy mogą pochwalić się swoimi ocenami - gdyż zapowiadające słodkie lenistwo. Jeśli spojrzy się na koniec roku szkolnego z innej perspektywy, może być to również wydarzenie nieco smutne, gdyż łączy się z czasowym zerwaniem codziennych do tej pory kontaktów z przyjaciółmi ze szkolnych murów.

Napisał uczeń w zeszycie- najtrudniejsza jest droga przez życie”. 19 czerwca takie właśnie trudne chwile przeżywali uczniowie klas szóstych rozstając się z naszą szkołą. Program uroczystości był bardzo piękny, wzruszyły się nie tylko dzieci występujące po raz ostatni ale również nauczyciele i rodzice.

Tego dnia wszystko odbyło się zgodnie z ceremonią: wprowadzenie i przekazanie uczniom klas piątych sztandaru szkoły. W jego obecności Pani Dyrektor Małgorzata Koc dokonała podsumowania osiągnięć uczniów, nagrodziła również tych, którzy w całym roku szkolnym nie szczędzili trudu i wysiłku, aby rozwijać się w wielu dziedzinach życia.

Przemówienia wygłosili również zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Katarzyna Pacholska oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego.

W tym dniu wielu uczniów klas VI otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy „Laureata Kodeksu Dobrych Manier”, nagrody książkowe za 100% frekwencji oraz statuetki.

Podziękowaniom nie było końca. Dziękowano rodzicom za pracę na rzecz całej społeczności szkolnej, gratulowano wzorowego wychowania syna, córki. Symboliczną różą podziękowano wszystkim za całoroczny trud nauki i wychowania. Życzeniami udanych i słonecznych wakacji zakończono uroczystość.

Niezależnie od tego, czy otrzymane dziś świadectwo będzie powodem do dumy, czy też zostanie pośpiesznie złożone w szufladzie, absolwentom klas VI w imieniu Redakcji życzymy udanego i atrakcyjnego letniego wypoczynku oraz prawdziwych przyjaźni w gimnazjum.