Wycieczka do Warszawy

9 czerwca 2008r. uczniowie klas IIId i IIIe uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez panie: Krystynę Rosochacką i Ewę Kućmierowską-Mirek.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. Przejażdżka kolejką wąskimi uliczkami Starówki okazała się dla nas ogromną frajdą. Słuchając opowieści przewodnika, podziwialiśmy stare kamieniczki, pomniki i inne zabytki Warszawy.

Niezapomnianym przeżyciem było także spotkanie z dziennikarzami "Kuriera Warszawskiego", którzy na Rynku Starego Miasta chcieli zasięgnąć naszych opinii na temat EURO 2008. Zapewniliśmy, że wierzymy w zwycięstwo polskich piłkarzy i trzymamy za nich kciuki. Zaśpiewaliśmy także "piosenkę polskich kibiców". Reportaż z tego wydarzenia ukazał się w programie informacyjnym "Kuriera Warszawskiego".

Następnym punktem wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich. Oglądaliśmy z zapartym tchem ten niezwykły park. Urzekł nas swoim urokiem i swoją niepowtarzalną atmosferą. Szczególnie podobały się nam zwierzęta zamieszkujące Łazienki-wiewiórki, kaczki, pawie. Fotografowaliśmy je z każdej strony.

Potem udaliśmy się do TVP, gdzie spotkaliśmy wiele gwiazd telewizji. Nasz przewodnik - słynny reżyser - p. Wojciech Adamczyk oprowadził nas po gmachu TVP. Mieliśmy okazję poznać pracę dziennikarzy i innych pracowników telewizji "od środka". Tę wizytę zapamiętamy na długo.A może kiedyś tam wrócimy...

Ostatnim punktem programu wycieczki był seans w trójwymiarowym kinie IMAX. Obejrzenie filmu "Podwodny świat" dostarczyło nam niecodziennych emocji.

To była super wycieczka. Szkoda, że podczas takich imprez czas płynie wyjątkowo szybko. Obiecaliśmy sobie, że na pewno odwiedzimy jeszcze naszą kochaną stolicę.

Uczniowie kl. IIId i IIIe