Klasy trzecie w Kurowie

30 V 2008r. klasy IIId i IIIe pod opieką wychowawczyń – p. Krystyny Rosochackiej i Ewy Kućmierowskiej-Mirek udały się na wycieczkę do Kurowa – siedziby Narwiańskiego Parku Narodowego.

Na początku spotkaliśmy się z przewodnikiem w zabytkowym dworku, położonym w pięknym parku. Tutaj znajduje się znajduje się muzeum przyrodnicze. Podziwialiśmy okazy roślin i zwierząt, które możemy spotkać w Narwiańskim Parku Narodowym. A było co oglądać!

Następnie udaliśmy się na teren Parku. Idąc wąskimi kładkami
i słuchając pana przewodnika, podziwialiśmy walory krajobrazu- unikatowy system doliny rzeki Narwi z bogatymi zespołami roślinnymi i faunistycznymi . Te widoki zapamiętamy na długo.

Zakończeniem wycieczki było ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski i wesoło się bawiliśmy. Było cudownie.

Wycieczka do Kurowa to wspaniała lekcja przyrody, która poszerzyła naszą wiedzę na temat Narwiańskiego Parku Narodowego.

Ucz. kl. IIId i IIIe