Slubowanie klas pierwszych

Już w Szkole

29 października był dniem wyjątkowym, do którego długo przygotowywali się nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. O godzinie 1700 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Sala gimnastyczna w jesiennej szacie napełniła się uczniami, licznie przybyłymi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko, przewodniczący Rady Miasta Ryszard Flanc, ks. Prałat Edward Zambrzycki, dyrektor Przedszkola nr 1 Elżbieta Grabińska, przewodniczący Rady Rodziców Katarzyna Pacholska i Andrzej Szuberski . Wszystkich bardzo ciepło przywitała Dyrektor szkoły pani Małgorzata Koc. Podziękowała gościom za przybycie, a pierwszoklasistom życzyła cierpliwości i sukcesów w nauce. Następnie mocno stremowani pierwszacy stali się podwładnymi duszka i innych postaci z bajek. Zostali także zaczarowani przez zła wróżkę. Aby czary prysły uczniowie musieli zdać egzamin. Okazało się, że dzieci doskonale znają zasady obowiązujące w szkole i sprawnie rozwiązały zadania wyznaczone im przez egzaminatorów z czterech krain: śpiewu, pracy, miłości i mądrości. W programie artystycznym nie brakowało piosenek oraz występów tanecznych. Dodatkową atrakcją był polonez wykonany przez reprezentantów klas pierwszych. Gdy nadeszła wreszcie oczekiwana chwila , nastąpił wzruszający moment ślubowania na sztandar szkoły . „Ślubujemy dbać o honor i dobre imię naszej szkoły…” – pierwszoklasiści dumnie wypowiadali te słowa. Jak nakazuje szkolna tradycja po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Koc. Wychowawcy: Joanna Godlewska, Mariola Fiedorczuk, Elżbieta Kalinowska, Jadwiga Molenda, Bożena Popielarczyk i Monika Zdziarska, wręczyli podopiecznym pamiątkowe dyplomy i tarcze szkolne. Miłym akcentem były upominki dla pierwszaków od Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość zakończyła się w szkolnych salach, poczęstunkiem dla dzieci, rodziców i gości oraz pierwszą dyskoteką klas pierwszych.

Elżbieta Kalinowska