Święto Edukacji Narodowej

Rok kalendarzowy ma 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy, ale jeszcze nigdy nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie zmieścić. Nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest stanowczo za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie - że za długi, ponieważ program nauczania nie zawsze mieści im się w głowach. Wszyscy są zgodni co do jednego - muszą się w nim zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z takich dni jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela.

Uroczysty Apel z tej okazji rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Koc witając przybyłych gości, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Dzień Nauczyciela to okazja do podsumowania pracy nauczycieli i wyrażenia wdzięczności za ich trud i poświęcenie. To dzień, w którym Pan Burmistrz i Pani Dyrektor wręcza swoim pracownikom nagrody w dowód uznania ich pracy.

Wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za dar nauki i cierpliwe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy, wyrażali uczniowie poprzez program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy II e, III e i III c pod kierunkiem p. Małgorzaty Uszyńskiej, Danuty Gołaszewskiej i Ewy Kućmierowskiej – Mirek. Wiersze dla nauczycieli przeplatane były śpiewem i wspaniałym tańcem młodych artystów. Co docenili wszyscy gromkimi brawami. Występ zakończony był życzeniami Samorządu Uczniowskiego dla wszystkich pedagogów, przyjaciół i pracowników oświaty :

Opiekun SU– Barbara Biała

Kochani Pedagodzy,

Życzymy Wam dni zwykłych cudów,
Gorącej filiżanki kawy, którą ktoś dla Was zrobi.
Nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela,
Zielonych świateł na Waszej drodze.
Nieznajomego, który poda Wam rękę, jeśli się potknięcie,

Życzymy Wam dni małych spraw, które Was ucieszą.
Podmuchu ciepłego wiatru,
Pięknej piosenki usłyszanej w radiu.
Pysznego ciastka przy lampce wina.

Waszych kluczy dokładnie w tym miejscu, gdzie ich szukacie.
Życzymy Wam dni pełnych szczęścia, spokoju i spełnienia.
Poczucia, że jesteście kimś specjalnym,
wyjątkowym i niebanalnym.
I że tylko Wam mogą przydarzyć się takie cuda
jak niespodziewana wygrana !