Międzynarodowy Dzień Ziemi

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który wypada 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie. Celem tych obchodów było uświadomienie dzieciom sposobów wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody, jak również zmiany klimatyczne, które w tym roku są hasłem przewodnim
Światowego Dnia Ziemi.

W tym roku świętowaliśmy na wesoło - pod hasłem: "Ekologiczny świat ze sportem za pan brat" – Międzyklasowy Turniej Ekologiczno – Sportowy.

Przygotowania zaczęły się już dużo wcześniej. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakaty ekologiczne. Były one eksponowane na terenie miasta aby zmobilizować mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego do ekologicznych zachowań jak również zdobiły korytarze szkolne.

Każda klasa wybrała po 10 przedstawicieli z każdej klasy, którzy brali udział konkurencjach sprawnościowo – ekologicznych oraz odpowiadali na przygotowane pytania dotyczące spraw ochrony środowiska. Ale nie tylko od nich zależało, która klasa okaże się najlepsza. Także pozostali uczniowie z poszczególnych klas mieli wpływ na końcowy rezultat konkursu, ponieważ i dla nich były zadania do wykonania. Musieli wykonać przybory do kibicowania wykorzystując surowce wtórne: butelki „PET”, puszki, kapsle, gazety itp.
Klasy spisały się znakomicie , oprócz oryginalnych przyborów do kibicowania były hasła, okrzyki zagrzewające drużynę do walki, a nawet układy taneczne. Wybrana 10 zmagała się z następującymi zadaniami: pokonanie toru przeszkód połączonego z rozwiązaniem ekologicznej krzyżówki, segregowanie śmieci na czas, rzut kula wykonana z gazety do celu i zbijanie kręgli z butelek typu „PET”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się znakomitą wiedzą dotyczącą ochrony naszego środowiska. Ważne jest jednak to, żeby tą wiedzę wykorzystywały w praktyce, w codziennym życiu. Uczniowie naszej szkoły mogą to robić np. segregować odpady, gdyż w naszym mieście prowadzona jest zbiórka surowców wtórnych. Za to m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1dziękowali Burmistrzowi naszego miasta p. Jarosławowi Siekierko oraz przyrzekali dbaćo czystość Wysokiego Mazowieckiego.

Na zakończenie Turnieju pani wice dyrektor Mariola Kućmierowska wręczała ekologiczne prezenty dla uczniów poszczególnych klas oraz puchary dla klas, które uzyskały największą sumę punktów we wszystkich konkurencjach.

Turniej Ekologiczno - Sportowy w klasach IV - VI przygotował Samorząd Uczniowski z nauczycielami wychowania fizycznego: p. Renatą Jaroszewicz, p. Barbarą Białą, p. Andrzejem Kamionowskim i p. Rafałem Baczewskim. Nad poprawnością odpowiedzi na pytania ekologiczne czuwali nauczyciele przyrody : p. Krystyna Rękawek, p. Joanna Łosiewska, p. Joanna Ciura.

Turniej Ekologiczno - Sportowy w klasach I - III został przygotowany i przeprowadzony przez opiekunów Małego Samorządu Uczniowskiego - p. Danutę Sitarską i p. Małgorzatę Uszyńską.

GALERIA KLAS I - III
GALERIA KLAS IV - VI