WYCIECZKA NA DZIEŃ DZIECKA

Dnia 30 maja klasy IVB i IVE wraz ze swoimi wychowawcami p. Renatą Jaroszewicz , p. Barbarą Białą oraz p. Rafałem Baczewskim wyjechały na wycieczkę do Kurowa, aby tam uczcić DZIEŃ DZIECKA.

Na miejscu powitał nas pan przewodnik, który zaprosił nas do budynku, gdzie mogliśmy obejrzeć wystawę na temat Narwiańskiego Parku Narodowego. Z jego prelekcji dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o florze i faunie występującej w tymże miejscu.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer ścieżką przyrodniczą zwaną „Kładką wśród bagien”. Nie bez powodu. Drewniany most, którym szliśmy był usytuowany na wodzie, z obu stron otaczały go różnorodne gatunki roślin. Na koniec, przygotowane było ognisko przy którym wszyscy smażyli kiełbaski. Aby spalić kalorie po smakowitej kiełbasce opiekunowie przygotowali gry i zabawy terenowe. Dzieci były bardzo zadowolone i jednym chórem stwierdziły : Oby więcej takich wycieczek !

Barbara Biała