SUKCES RECYTATORSKI MARTYNY I ROKSANY

W wojewódzkim finale Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki", który odbył się 21 maja 2010 roku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku, wystąpiły dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr1 w Wysokiem Mazowieckiem - Martyna Wyszyńska i Roksana Mirek z klasy IVa, podopieczne pani Bożeny Aleksandrowicz.

W finale spotkali się najlepsi recytatorzy województwa podlaskiego, wybrani wcześniej w eliminacjach powiatowych. Martyna i Roksana reprezentowały powiat wysokomazowiecki, recytując podczas wojewódzkiej gali wiersze polskich poetów "Przygoda Mańci" Marii Konopnickiej i "Król i Błazen" Jana Brzechwy.

Dziewczęta odniosły duży sukces - obie zdobyły wyróżnienia. A trzeba przyznać, że konkurencja nie była mała. W kategorii klas IV-VI na białostockiej scenie stanęło 30 uzdolnionych uczniów podlaskich podstawówek.

Martynie i Roksanie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

E.K.