Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dziewiąty listopada 2009 roku uczniom klas pierwszych na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia powiększyli oni grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Małgorzata Koc, która serdecznie przywitała przybyłych gości w osobach: Burmistrza Miasta pana Jarosława Siekierko, ks. prałata Ryszarda Niwińskiego, dyrektorów przedszkoli - pani Elżbiety Grabińskiej i pani Iwony Mojkowskiej, przewodniczących Rady Rodziców - pani Danuty Roszkowskiej i pana Andrzeja Laskowskiego, w-ce dyrektorów szkoły - pani Elżbiety Śladewskiej i pani Marioli Kućmierowskiej, a także nauczycieli przedszkoli, szkoły, rodziców i uczniów.

W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych: pani Ewy Kamińskiej, Izabeli Wasilewskiej, Małgorzaty Uszyńskiej, Urszuli Kostro, Beaty Kolińskiej i Danuty Sitarskiej, uczniowie przenieśli nas do bajecznej Akademii pana Kleksa. W niezwykły nastrój wprowadziła scenografia przygotowana także przez wychowawców klas pierwszych. Pan Kleks wyjaśnił dzieciom, na czym polega pasowanie oraz wskazał, które wartości w życiu są najcenniejsze. „ Jakim dzisiaj jesteś ty, takim jutro będzie świat” – to główna myśl, jaką uczniowie zakończyli swój występ. Dzieci wykazały się wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi oraz wiedzą zdobytą od początku roku szkolnego.
Pani dyrektor Małgorzata Koc uznała z pełnym przekonaniem, iż dzieci są gotowe do złożenia ślubowania na sztandar szkoły.

Niezwykle miłą częścią uroczystości było pasowanie na ucznia ołówkiem, który Pani Dyrektor otrzymała od samego pana Kleksa. Od wychowawców uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów od zaproszonych gości. Wśród uczniowskiej braci powitali ich także przedstawiciele Dużego i Małego Samorządu Szkolnego. Mały Samorząd obdarował każdą klasę piękną, pamiątkową księgą i znaczkami odblaskowymi, które mają nosić pierwszoklasiści dla bezpieczeństwa na ulicy.

Część oficjalną wspaniale poprowadził pan Lech Śliwowski, a pan Rafał Baczewski zadbał o właściwe brzmienie głosów i dźwięków.

Po uroczystości dzieci udały się na poczęstunek do sal, przygotowany przez rodziców, i zabawę przy muzyce, którą prowadzili dla pierwszoklasistów uczniowie Dużego Samorządu.

Ten dzień był pełen wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców i wychowawców.

Beata Kolińska