Pierwsza zerówka w szkole

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem w roku szkolnym 2009/2010 utworzyła klasę ,,0’’. Po raz pierwszy próg szkolny przekroczyło 22 dzieci 6-letnich i 1 dziecko 5-letnie.

Pani dyrektor szkoły Małgorzata Koc, już w pierwszych dniach wakacji rozpoczęła energiczne przygotowania na przyjęcie ,,maluchów”. Priorytetem działań było stworzenie jak najlepszych warunków dzieciom , które po raz pierwszy poczują się uczniami w naszej szkole. Opiekę wychowawczo- dydaktyczną powierzono nauczycielce mgr Iwonie Wojno. Pozyskano szerokie grono sponsorów , którzy to wspomagając w różnoraki sposób przyczynili się do odpowiedniego wyposażenia sali zabawowo- lekcyjnej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr1 w Wysokiem Mazowieckiem wszystkim ofiarodawcom i sponsorom DZIĘKUJE SERDECZNIE za zrozumienie, pomoc i wsparcie.

Do szacownego grona PRZYJACIÓŁ SZKOŁY , za okazane dzieciom wielkie serce, wpisali się:

• Pan Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko
  • Pan Dyrektor Kazimierz Faszczewski PKO Bank Polski S.A. w Wysokiem Mazowieckiem
  • Pan Prezes Tadeusz Nosek Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem
  • Pan Kazimierz Kicun ,,Domax” S.A. w Wysokiem Mazowieckiem
  • Państwo Helena i Jan Tworkowscy ,,CERAMIK” w Wysokiem Mazowieckiem
  • Pan Waldemar Putkowski Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe AGRO- BUD w Wysokiem Mazowieckiem
  • Pan Grzegorz Wojno Studio Foto Video VIDKING w Wysokiem Mazowieckiem
  • Pani Barbara Murawska Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne
  • Państwo Marta i Wojciech Zagdańscy

OTO MY KLASA ,,0”

Szkolna ,,zerówka” posiada bardzo dobre warunki do zabawy i nauki. W miłej, „wesołej sali”: z kolorowymi ścianami, miękkimi wykładzinami na podłodze, wyposażonej w zabawki, gry edukacyjne, pomoce dydaktyczne, osprzęt audio – wizualny, podstawowy sprzęt sportowy, instrumenty perkusyjne, sześciolatki czują się jak w prawdziwym przedszkolu.

Rozwijamy aktywność badawczą.
Wielozmysłowo poznajemy świat
!

W ramach edukacji przyrodniczej nasze przedszkolaki miały lekcje przyrody w naturalnym środowisku. W pieszych wycieczkach odwiedziły: ogród, park i sad. We współpracy z leśnikiem, rodzicami oraz Przedszkolem Miejskim Nr 2 odbyła się autokarowa wycieczka do Echo Lasu. Pod hasłem ,,Odkrywamy tajemnice jesiennego lasu”.