Młodzież z Mejszagole w gościnnych progach "Jedynki"

Dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego gościliśmy w naszej szkole 20- osobową grupę młodzieży z Litwy i ich opiekunów, którzy przybyli do naszej miejscowości w ramach projektu "Rozwój współpracy artystycznej w celu podniesienia aktywności kulturalnej mieszkańców obszaru przygranicznego".
      Po powitaniu przez dyrektora szkoły p. Małgorzatę Koc , zaproponowaliśmy gościom różnorodne zajęcia. Rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną na temat działań naszej placówki podczas realizacji ostatniego projektu edukacyjnego.
      Potem odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Śmigielskim, nauczycielem języka polskiego, autorem książki o Wileńszczyźnie i wielkim pasjonatem kultury litewskiej. Następnie zaprosiliśmy uczniów z ze Szkoły Średniej im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole na krótki spacer po szkole pod czujnym okiem Samorządu Uczniowskiego.
      I w końcu to, co młodych Litwinów pochłonęło bez reszty… Trochę na wesoło, trochę na poważnie. Trochę z przymrużeniem oka i odrobinę całkiem serio. Sport!!! Jako wszelka aktywność ruchowa, zarówno w Polsce jak i na Litwie, miewa podobne oblicza i wyzwala w nas - ludziach niezwykłe emocje i przeżycia. Katedra Wychowania Fizycznego przygotowała zagranicznym gościom i uczniom "Jedynki" wiele zabaw i atrakcji sportowych. Wszyscy (w niektórych dyscyplinach uczestniczyli również sami nauczyciele, bo jak wiadomo, dobry przykład idzie z góry) z pełnym zaangażowaniem brali udział w różnorodnych konkurencjach, nie zapominając o tym, że sport to przede wszystkim zdrowie i radość. Wesołej atmosferze zabawy ulegli wszyscy zgromadzeni na sportowej hali szkoły. Niełatwy do zapamiętania tor przeszkód, nietradycyjna siatkówka z kocykami, niezwykły slalom z nietypowym przyborem na tacy, niekonwencjonalne sztuczki z chustą Klauza, wystrzałowy siad na balonie i standardowe kwarty piłki koszykowej - oto sprawcy niesamowitych emocji. Wynik brzmiał: było wesoło, głośno i co najważniejsze przebojowo… a prezenty trafiły w ręce gości. Nieodłącznym atrybutem sportowych emocji jest taniec, który w wykonaniu naszych uczennic dawał upust emocjom i na chwilę odprężał.

Mamy nadzieję, że nasi goście czuli się u nas dobrze i będą mile wspominać wizytę w "Jedynce".