Jasełka 2009

„ Żeby tak w Noc Betlejemską cały świat się nad Tobą pochylił…”

Z tym Bożonarodzeniowym przesłaniem w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie połączone z jasełkami, które zaprezentowali uczniowie klas I - IV oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej „Arkadia” oraz jej przyjaciele.
Jak co roku, tak i teraz, na spotkanie przybyli zaproszeni goście. Swą obecnością jasełka uświetnili pracownicy szkoły, władze miasta, , nauczyciele – emeryci, rodzice oraz wszyscy uczniowie.

Mali artyści, w specjalnie przygotowanych kostiumach ( podziękowania kierujemy do rodziców) pięknie przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pinokio, Smerfetka, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia, Pszczółka Maja, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królowa Śniegu, Pasterze, Dzieci i Tancerze. Wszyscy wiernie odtworzyli swoje role. Prawdziwa szopka ze słomianym dachem wraz z rozjaśnionym niebem i przepiękna dekoracja bożonarodzeniowa ( pokłony kierujemy w stronę naszej plastyczki – p. Marii Śmigielskiej) dodała spektaklowi prawdziwego uroku. Wszystkim zapadła w pamięci historia sprzed ponad 2000 lat, którą zaprezentowali uczniowie biorący udział w jasełkach. Chyba niejednemu zakręciła się w oku łezka. Głośny i radosny śpiew kolęd uświadamiał i przypominał o tym, że te jedyne w roku święta, są już blisko. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem licznej publiczności za piękne wykonanie przedstawienia.To już tradycja, że w „Jedynce” w okresie świątecznym mają miejsca opłatkowe spotkania. Wszyscy Ci, którzy w nich uczestniczą, zawsze podkreślają rodzinną i wyjątkową atmosferę. Jest okazja do złożenia życzeń, wzruszeń, wspomnień, a tych nigdy nie brakuje.