Baje, bajki, bajeczki 2010

Baje, bajki, bajeczki

W dniu 4 marca 2010 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pod hasłem "Baje, bajki, bajeczki". Rywalizowało ze sobą 14 uczniów z klas I - III. Klasę I a reprezentowała Natalia Sokołowska, I b Klaudia Oleksik, I c Dominika Wojciechowska, I d Natalia Czarnowska, I e Seweryn Mikołajczyk, II a Monika Murawska, II b Barbara Drągowska, II c Nina Milewska, II d Liliana Brzoska, III a Łucja Bogucka, III b Julia Grabowska, III c Jakub Górski, III e Saosana Jaouber. Reprezentantem świetlicy szkolnej był Jakub Kwiatkowski. Licznie zgromadzona publiczność, uczniowie klas I-III, nauczyciele i rodzice wysłuchali recytacji wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Czesława Janczarskiego, Małgorzaty Strzałkowskiej i Ewy Sokołowskiej. W komisji konkursowej zasiadały: p. Beata Kolińska, p. Jadwiga Molenda, p. Agnieszka Faszczewska i p. Justyna Porowska.

Po burzliwych obradach komisji wyłoniono 4 zwycięzców:

• z klasy III a - Łucję Bogucką za wiersz J. Brzechwy "Sowa"
  • z klasy III b - Julię Grabowską za wiersz J. Tuwima "Dżońcio"
  • z klasy II a - Monikę Murawską za wiersz J. Brzechwy "Arbuz"
  • Z klasy I e - Seweryna Mikołajczyka za wiersz A. Fredry "Paweł i Gaweł"

Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk p. dyrektor Małgorzaty Koc pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Następny etap zmagań w konkursie recytatorskim odbędzie się 17 marca 2010 r. w Miejskim Domu Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Trzymamy kciuki za naszych finalistów i życzymy powodzenia.

Danuta Sitarska