Zjazd Absolwentów

20 września 2008 roku nasza kochana „Jedyneczka” gościła w swoich murach tych, którzy opuścili ją kilka, kilkanaście... lat temu. Odżyły wspomnienia, które przez wiele lat wdzięcznie ukrywały się w sercach absolwentów naszej szkoły. Dźwięk dzwonka przywołał ponownie do życia nauczycieli, wychowawców, koleżanki i kolegów ze szkolnej ławki oraz dawne, szczęśliwe lata szkolne. Trudno bowiem pozostać obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się tyle samego siebie.Spotkanie absolwentów rozpoczęło się od zwiedzenia szkoły. Po wejściu do budynku, uczestników powitali obecni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego — panią Krystyna Kruszewską. Dzięki uprzejmości pani wicedyrektor Elżbiety Śladewskiej, absolwenci ze wzruszeniem oglądali dawne sale lekcyjne, jakże inaczej wyposażone niż w ich szkolnych latach. Byli pod wrażeniem ogromnej hali sportowej i sali gimnastycznej do zajęć korekcyjno- -kompensacyjnych, bogato wyposażonych w nowoczesny sprzęt sportowy. Dawni uczniowie „Jedynki” obejrzeli także multimedialną prezentację szkoły. Co chwilę wybuchały salwy śmiechu z dowcipów jakie każdy z nich robił w szkole, a obecnie obrosły legendami. Z uśmiechem wspominali harcerskie wędrówki, wycieczki i zawody sportowe. Ktoś kto obserwował naszych gości z boku, mógł odnieść wrażenie, że ma przed sobą rozbrykaną grupę uczniów z tamtych lat, tylko odrobinę starszą. Na zakończenie absolwenci dokonali pamiątkowych wpisów do szkolnej kroniki.