Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Na ten dzień czekaliśmy z niecierpliwością. Nareszcie nadeszły upragnione wakacje. Cała społeczność szkolna oraz rodzice uczniów przybyli na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009. Odświętnie udekorowana hala sportowa, uroczysty strój, kwiaty i uśmiechnięte twarze potwierdzały wyjątkowy nastrój. Najlepsi dostali nagrody, dyplomy, świadectwa z czerwonym paskiem. Ich radość była nieopisana, przecież pracowali na to mozolnie przez dziesięć miesięcy. Jeszcze tylko spotkanie z wychowawcami w klasach, pożegnanie z kolegami i … WAKACJE.

18 czerwca szóstoklasiści naszej szkoły zakończyli rok szkolny 2008/2009. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15.30.Przybyli na nią uczniowie klas szóstych, ich rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.
Pani dyrektor Małgorzata Koc powitała wszystkie zebrane na hali sportowej osoby. Następnie odbyła się część, w której nagrodzono najzdolniejszych szóstoklasistów w szkole. Nagrody odebrali uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów z egzaminu szóstoklasisty, uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 na świadectwie ukończenia szkoły, zajęli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, kangurze lub konkursie ekologicznym. Medale otrzymali najlepsi sportowcy. Panie Krystyna Kruszewska oraz Katarzyna Matuszewska podziękowały członkom Samorządu Uczniowskiego za ich całoroczną pracę oraz wręczyły im upominki.
Był to również ważny dzień dla rodziców szóstoklasistów, ponieważ wielu z nich otrzymało listy, w których grono pedagogiczne oraz Dyrekcja Szkoły pogratulowali im sukcesów w nauce, jakie odniosły ich dzieci.
Głos zabrali następnie Pani Dyrektor Małgorzata Koc, zaproszeni goście oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kamil Grabiński, którzy w krótkich wystąpieniach gratulowali uczniom ukończenia szkoły oraz życzyli wielu sukcesów w nowej szkole.
Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klas szóstych poprzez piosenkę i taniec pożegnali szkołę podstawową. Łezka w oku zakręciła się wielu zgromadzonym osobom.