Wigilia w Arkadii

Wigilia to szczególny dzień w roku. To czas, który spędzamy z rodziną przy wspólnym stole śpiewając kolędy. W dniu 17 grudnia 2008 roku postanowiliśmy cho Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją do spotkania wigilijnego wszystkich podopiecznych „Arkadii”. Nadszedł moment, na który czekali wszyscy: uczniowie, wychowawcy i sympatycy świetlicy. Dla niektórych było to nowe doświadczenie, pełne emocji i niezatartych wrażeń. Gimnazjaliści i podstawówkowicze aktywnie włączali się w przygotowania wyjątkowego wieczoru: własnoręcznie wykonanymi wycinankami udekorowali szyby okien, ubrali świąteczne drzewko, wspólnie ćwiczyli śpiew kolęd i pastorałek. Przygotowany poczęstunek wzbudził aplauz i sprawił, iż nastrój Świąt Bożego Narodzenia rozgościł się na dobre. Punktem kulminacyjnym spotkania wigilijnego było dzielenie się opłatkiem i złożenie sobie nawzajem świątecznych życzeń, tych najcieplejszych i najprawdziwszych. W tym momencie wszyscy poczuli się jak w jednej, wielkiej rodzinie, pełnej życzliwości i radości. Do szczęścia brakowało tylko… Mikołaja i jego prezentów. Tak jak i w roku ubiegłym, tak i tym razem nikogo nie zawiódł. Dzięki swojej zaradności (ocena celująca za znalezienie sponsorów) dał ogromny powód do radości nie tylko dzieciom, ale i dla dorosłym, którzy widzieli na twarzach swoich pociech ogromne szczęście i zadowolenie z otrzymanych podarków, a nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka. Uczta dla duszy dzieci i ich rodziców miała miejsce na pięknie udekorowanej hali, gdzie spragnione oczy widzów mogły z radością i zachwytem obejrzeć Jasełka, przygotowane pod kierunkiem sióstr: Miriam i Tobiaszy.

„Szkolna Wigilia” miała charakter integracyjny; była okazją do wielu radosnych przeżyć, wspomnień i wzruszeń. Spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej, a przede wszystkim, rodzinnej atmosferze. Pełni wdzięczności pragniemy podziękować z całego serca wszystkim dobroczyńcom i sponsorom, dzięki którym, w smutnych na co dzień dziecięcych oczach, zaiskrzyła radość i nadzieja na lepsze jutro.