Tańcząca Królewna

Premiera przedstawienia pt. „Tańcząca królewna” odbyła się w naszej szkole 8 grudnia 2008 roku. Uczniowie klasy IId przygotowali je młodszym kolegom z okazji mikołajek. Było ono wyjątkowe, gdyż w przygotowania zaangażowali się rodzice dzieci tej klasy. Scenariusz i scenografię stworzyła Mariola Woroszył – wychowawczyni klasy IId . Widzowie mogli odczuć hiszpańskie klimaty dzięki wspaniałym rytmom flamenco. Utwory zaaranżował Jerzy Wojciechowski – tata Natalki – odtwórczyni głównej roli. Na scenie, obok młodych artystów, w rolę hiszpańskich gitarzystów wcielili się Jerzy Wojciechowski i starsza koleżanka – Katarzyna Woroszył. Piękne fryzury, podkreślające urodę niezwykłych tancerek, wykonała Marzena Łętowska – mama Wojtka. Wirujące spódnice uszyła Sylwia Krajewska – mama Weroniki. Przed przedstawieniem pojawiły się mamy, które pomogły swoim pociechom przeobrazić się w prawdziwych aktorów. Widzowie z zapartym tchem obejrzeli to barwne widowisko. Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Koc podziękowała dzieciom, wychowawczyni i tym, którzy pomogli w realizacji przedstawienia, a owacje, jakie otrzymali artyści, mogły świadczyć tylko o tym, iż podobało się ono wszystkim zebranym.