Ślubowanie Klas I

23 października to dzień wyjątkowy, do którego długo przygotowywali się nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. O godz. 17.00 rozpoczęła się uroczystość Ślubowania uczniów klas I . Hala sportowa w jesiennej szacie ledwo pomieściła przybyłych rodziców i gości. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: p. wizytator Stanisław Gołaszewski, Burmistrz Miasta-pan Jarosław Siekierko, Wójt Gminy – pan Henryk Wyszyński, Przewodniczący Komisji Oświaty- pan Szymon Buczyński, Dyrekcja i Rada Pedagogiczna obu miejskich przedszkoli oraz Przewodniczący Rady Rodziców. Mieli oni przyjemność wraz z panią dyrektor Małgorzatą Koc wygłosić kilka słów do zgromadzonych i obserwować pierwszaków na szkolnej scenie, która tego dnia zamieniła się w piękny jesienny las. Moment ślubowania poprzedziły wspólne występy pierwszoklasistów. Nad całością czuwała Pani Jesień, która wyznaczała dzieciom – grzybkom i gąsieniczkom różne konkurencje sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.
„Ślubujemy dbać o honor i dobre imię naszej szkoły...” - uczniowie dumnie wypowiadali słowa ślubowania składane na sztandar szkoły. Wiele emocji u
najmłodszych uczniów i ich rodziców wywołał moment pasowania na ucznia klasy pierwszej przez dyrektora szkoły.

Miłym akcentem kończącym uroczystość były upominki dla pierwszaków od starszych kolegów oraz słodkie grzybki od wzruszonych rodziców.

Po uroczystości ślubowania na hali sportowej na wszystkich pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wesoła zabawa przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Miłą pamiątką przypominającą ten tak ważny dzień będą też birety i dyplomy z życzeniami sukcesów w kolejnych latach nauki szkolnej. My też przyłączamy się do tych życzeń.

Niech nauka będzie dla Was radością.