Ciągną, ciągną sanie

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Klasy VIe, Vd i Ve korzystając z okazji, że oceny już prawie wystawione wybrały się na kulig do Supraśla. Do miasta, które posiada status uzdrowiska. W miejscu organizowanego kuligu czekały już na nas sanie z zaprzęgiem konnym i woźnicami. Bajkowa sceneria lasu zapowiadała wspaniałą zabawę. Po zajęciu miejsc w saniach ruszyliśmy ku przygodzie. Wśród zimowej aury słychać było dzwonki, śmiech uczniów i słowa piosenki:

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki Hej,
jadą w saniach panny, przy nich janosiki…

- śpiewane przez uczennice VI e.

Trochę zmarznięci ogrzewaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski, pijąc ciepłą herbatę i jedząc pączki.. Nawet zimno ,które niektórzy odczuwali nie stanęło na drodze naszym kolejnym planom – śnieżnym zabawom- rzutem śnieżkami do celu, na odległość, konkursem na najoryginalniejszego bałwana i śpiewaniem przy ognisku. Na koniec jeszcze raz wsiedliśmy do sań podziwiając wspaniałą scenerię lasów, pól. Wszyscy przekonali się, że zima wcale nie jest zła, a wspólna zabawa integruje klasy. Wszyscy stwierdzili zgodnie: BYŁO WSPANIALE !!!. Wspaniała zabawa na śniegu, wspólne saneczkowanie i prawdziwy kulig - słowem wielka frajda!

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy klas, siostra Miriam, a pomysłodawcą i organizatorem kuligu p. Krystyna Rękawek.