Bezpieczne ferie zimowe

„ Teraz laba się zaczyna. Wiwat ferie, wiwat zima”. Z tymi słowami na ustach uczniowie klas młodszych rozeszli się do domów na upragnione ferie zimowe. Chociaż to dla nich czas swobody i radości, to jak obiecały – będą pamiętać o bezpieczeństwie.
Właśnie bezpieczeństwu podczas ferii, poświęcony był apel szkolny przygotowany przez uczniów klasy II c według scenariusza p. Marioli Fiedorczuk.

Słowa wielu piosenek i recytowanych wierszy zachęcały dzieci do radosnych i bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. „Pani Zima” – w osobie Weroniki Białej wygłosiła dzieciom przestrogi zimowe oraz przypomniała inne zasady bezpieczeństwa nie tylko zimą.

Gdyby jednak zimowa aura nie dopisała, to na dzieci czeka ciągle otwarta szkoła, a w niej wiele atrakcyjnych zajęć zorganizowanych na czas ferii.

Wszyscy mamy nadzieję, że po dwutygodniowym odpoczynku dzieci szczęśliwie powrócą do szkoły.