Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Dnia 4 listopada 2008 r. w naszej szkole gościli strażacy OSP w Wysokiem Mazowieckiem:
- starszy kapitan Maciej Krajewski
- sekcyjny Radosław Maciuszko.

Spotkanie zorganizowane było dla uczniów klas piątych i miało na celu uświadomienie uczniów o zagrożeniach pożarowych jakie mogą wystąpić na terenie ich zamieszkania, szkoły i innych miejscach. Pan Maciej Krajewski opowiedział o specyfice zawodu strażaka, przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa związane z ogniem lub przedmiotami, mogącymi wywołać pożar. Dowiedzieliśmy się, jak należy postępować, w przypadku powstania pożaru. Duże zainteresowanie wzbudziło opowiadanie o organizowaniu i przeprowadzaniu akcji ratowniczych w czasie pożarów, wypadków drogowych i wykonywanych czynnościach w czasie klęsk żywiołowych. Najwięcej zachwytów wzbudził strój strażaka, który można było przymierzyć. Na koniec spotkania uczniowie zadawali pytania, na które panowie strażacy chętnie odpowiadali.
Z pewnością spotkanie to na długo pozostanie w pamięci uczniów klas piątych, którzy już wiedzą jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą nieostrożne i nieodpowiednie obchodzenie się z ogniem.